Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Nasi filantropi
Poniedziałek,   5 Stycznia 2009

Firma Uprawa Pieczarek Tenderenda

"Uprawa Pieczarek Tenderenda" to gospodarstwo rodzinne. W roku 2000 państwo Tenderenda wspólnie z rodzicami, Jerzym i Eugenią Małuszyńskimi, podjęli decyzję o budowie pieczarkarni typu holenderskiego. Od samego początku miała to być pieczarkarnia bardzo nowoczesna, z pełną automatyką i klimatyzacją.

Fot. Archiwum
Oparcie dla tych młodych ludzi stanowiła wówczas wiedza i doświadczenie rodziców, którzy swoją przygodę z pieczarkami rozpoczęli w latach '70. W chwili obecnej "Uprawa Pieczarek Tenderenda" sprzedaje w sumie 85 ton pieczarek tygodniowo a główni odbiorcy ich produkcji mieszkają w Anglii, Polsce, Francji, Holandii, Belgii, Niemczech oraz na Ukrainie. Państwo Tenderenda wciąż unowocześniają i powiększają swój zakład.

Po emisji programu o Expatrii w programie "Prosto z Polski" na kanale TVN24 z chęcią pomocy podopiecznym sierocińca w Bogdanowie zgłosił się do nas Pan Wojciech Tenderenda. Dzięki jego pomocy do Polski przyjadą na leczenie kolejne dzieci z tej małej miejscowości na Białorusi.

Serdecznie dziękujemy!

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Nasi filantropi"
· NetSprint.pl
· Kampania 1 procent - 2009
· Elektrownie Szczytowo Pompowe S.A.
· Firma Granna
· Firma WawelNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,26