Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Poniedziałek,   5 Stycznia 2009

Alena przyjedzie w styczniu do Polski

Alenka Rudman to 3.5 letnia dziewczynka z miejscowości Wołkowyska na Białorusi. W lipcu 2008 roku w wyniku nieszczęśliwego wypadku Alenka doznała bardzo rozległych poparzeń 1 i 2 stopnia, które zdeformowały ciało dziewczynki. Tuż po tym nieszczęśliwym wypadku Alenka znalazła się pod opieką białoruskich lekarzy w Mińsku.

Fot. Archiwum
W tej chwili możliwości białoruskich medyków już się skończyły. Na ciele dziewczynki pozostały bardzo duże blizny, z którymi lekarze na Białorusi nie mogą sobie poradzić. Dlatego też zdecydowaliśmy, że Expatria pomoże rodzicom Alenki.

28 stycznia w Warszawie w Klinice Chirurgii Dzieci i Młodzieży poparzenia Alenki będzie konsultować profesor Zofia Dudkiewicz. Pani profesor ma bardzo duże doświadczenie w przeszczepach skóry. Mamy nadzieję, że konsultacja będzie pomyślna a dziewczynka będzie wkrótce mogła przejść niezbędne operacje, które pozwolą zlikwidować blizny.

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,34