Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Poniedziałek,   22 Września 2008

Andrzej przyjechał do kliniki w Siemianowicach

Andrzej Stachów ma 16 lat, uczy się w polskiej szkole średniej nr 10 i mieszka we Lwowie. Cała rodzina chłopca pochodzi z okręgu lwowskiego. Mama Andrzeja urodziła się w Siemianówku a ojciec pochodzi z samego Lwowa. Obydwoje rodzice mają polskie korzenie a dzieci używają na codzień w domu języka polskiego.

Andrzej Stachow
Fot. Archiwum
Andrzej ma jeszcze dwoje rodzeństwa - starszą siostrę, która założyła już rodzinę i 23 letniego brata - Wiktora - który ukończył właśnie seminarium duchowne we Lwowie - Brzuchowicach.

W 1998 roku ojciec rodzeństwa w celach zarobkowych opuścił Ukrainę i pojechał do Moskwy. Niestety, po pewnym czasie, z nieznanych przyczyn kontakt rodziny z ojcem urwał się całkowicie. Przestał dzwonić i pisać listy. W chwili obecnej ani matka ani rodzeństwo nie wiedzą co się stało z tatą.

Andrzej w 1999 roku miał poważny wypadek. Tuż koło niego wybuchła beczka z naftą. Wówczas, dzieki życzliwości i pomocy osób duchownych związanych z katedrą lwowską udało sie zorganizować chłopcu operację w Polsce, w Centrum Leczenia Oparzeń w szpitalu w Siemianowicach. Teraz przyszedł czas na kolejne zabiegi, które pozwolą zlikwidować blizny po oparzeniu.

Andrzej dotarł dzisiaj (to jest 22 września) do Siemianowic gdzie został przyjęty w Centrum Leczenia Oparzeń. Teraz czeka go seria zabiegów laserowych które mamy nadzieję pomogą chłopcu wejść w dorosłe życie bez blizn.

Dziękujemy naszym sponsorom którzy pomogli nam zgromadzić odpowiednie środki na leczenie chłopca.


Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,38