Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Wtorek,   26 Sierpnia 2008

Rusza VIII Motocyklowy Rajd Katyński

W dniach między 30.08.2008 a 14.09.2008 Stowarzyszenie Expatria weźmie udział w kolejnym, VIII Międzynarodowym Motocyklowym Rajdzie Katyńskim.

Fot. Archiwum
Wystartujemy w najbliższą sobotę z warszawskiego Placu Piłsudskiego. Tym razem pojedziemy przez Litwę, Białoruś, Rosję i Ukrainę. Odwiedzimy Wilno, białoruskie Miory, Katyń, Moskwę, Kozielsk, Kijów, Berdyczów, Bar, Kamieniec Podolski, Podhorce, Buczacz i Lwów. Znowu będzie nas około 100 osób. Głównie motocyklistów ale też kilku kierowców furgonów. W ciągu tych 15 dni pokonamy w sumie ponad 5000 kilometrów, co daje około 330 kilometrów dziennie.

W trakcie naszej podróży złożymy wieńce i zapalimy znicze w miejscach gdzie zginęli polscy oficerowie. Spotkamy się z Polakami, którzy po wojnie postanowili zostać w swoich małych ojczyznach. Będziemy razem z nimi śpiewać piosenki przy ogniskach, rozmawiać i cieszyć się wspólnie spędzonymi chwilami.Odwiedzimy też domy dziecka, znajdujące się na trasie rajdu, w których mieszkają dzieci ciężko doświadczone przez los. Będziemy je wozić motocyklami, oraz oglądać występy artystyczne, które dla nas przygotują. Przekażemy im dary, które dzięki sercu naszych darczyńców udało sie dla nich zgromadzić. Spotkamy się również z motocyklistami z Ukrainy, Litwy i Rosji oraz zobaczymy pomniki historii, która niemal stratowała tę część Europy.

Od naszych darczyńców otrzymaliśmy już gry edukacyjne, ubrania, książeczki, zabawki i słodycze. Juz niedługo wszystkie te dary znajdą się wśród najbardziej potrzebujących.

Pod poniższym linkiem nasi graficy przygotowali stronę poświęconą naszym wyjazdom. Znajdziecie tam listę naszych sponsorów, oraz zdjęcia i filmy z poprzednich wypraw na wschód, między innymi z VII Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego:

http://konwoje.expatria.pl/


Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,33