Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Wtorek,   22 Kwietnia 2008

Expatria na Jasnej Górze

20 kwietnia na błoniach przed jasnogórskim klasztorem odbyło się uroczyste rozpoczęcie sezonu motocyklowego 2008. Zlot zorganizowało Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński. Expatria jako zaprzyjaźniona organizacja została zaproszona do wzięcia udziału w uroczystości.

Fot. Archiwum
Motocykliści pomimo deszczu i niskich temperatur zjeżdżali do Częstochowy już od soboty. Najodważniejsi zdecydowali się zanocować pod namiotami. Mniej wytrzymali na zimno wybierali miejsca noclegowe w hotelach i domach pielgrzyma.

W niedziele już od samego rana motocykliści zbierali się na Górce Przeprośnej, skąd o godzinie 10:00 ruszyli w stronę klasztoru. Niedługo później jasnogórskie błonia zapełniły się motocyklistami. Według szacunków częstochowskiej policji w uroczystościach wzięło udział kilka tysięcy motocyklistów. Największy ścisk panował przy namiocie, w którym sprzedawano znaczki zlotowe, oraz rozdawano ulotki.

Expatria współpracuje ze Stowarzyszeniem Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński od zeszłego roku. Na VII rajd z Expatrii pojechał jeden motocyklista i jeden furgon po dach wypełniony darami dla dzieciaków na Wschodzie. Zabawki, książki, słodycze i szkolne przybory przekazaliśmy wówczas dzieciom w Barze, Miednoje, Smoleńsku, Iwieńcu i Wołkowysku.

I tym razem podczas jasnogórskiego zlotu niezapomniano o dzieciakach na Wschodzie. Każdy motocyklista miał przywieźć pluszowe zabawki, które podczas kolejnego Rajdu Katyńskiego zostaną ofiarowane podopiecznym domów dziecka, internatów i szkół specjalnych. Wielkie plastikowe baseny umieszczone tuż przy klasztornym murze szybko wypełniły się pluszakami.

My z Expatrii podczas tego zlotu rozdawaliśmy ulotki informujące o naszej działalności, zachęcaliśmy do oddawania 1 procenta podatku w ramach rozliczania się z fiskusem oraz informowaliśmy o dzieciakach, na leczenie których zbieramy obecnie fundusze. Ulotki rozeszły się momentalnie! Zapraszamy do naszej galerii, gdzie umieściliśmy zdjęcia z niedzielnej imprezy!


Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,37