Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Czwartek,   3 Kwietnia 2008

Przekazaliśmy Oli pompę insulinową

Ola Władimirowa to chora na cukrzycę 16 letnia dziewczynka z białoruskiego Mińska, dla której od jakiegoś czasu zbieraliśmy pieniądze na pompę insulinową oraz osprzęt do niej.

Fot. Archiwum
Ola po raz pierwszy przyjechała do nas w październiku 2007 roku. Umieściliśmy ją wówczas w szpitalu dziecięcym na Działdowskiej w Warszawie, gdzie przeszła wszystkie niezbędne badania oraz została nauczona korzystania z nowoczesnej pompy insulinowej. Po dwutygodniowym pobycie w Warszawie Ola wróciła na Białoruś.

Szpital był wówczas tak pomocny, że wypożyczył Oli na kilka miesięcy swoją pompę a my zobowiązaliśmy się zgromadzić odpowiednie fundusze aby kupic Oli jej własny sprzęt. Była to niebagatelna sprawa - sama pompa kosztuje blisko 17.000 PLN. W końcu udało nam się tego dokonać i zebralismy odpowiednią ilość pieniędzy.

Ola przyjechała do Warszawy 2 kwietnia. Okazało się, że sprzęt który wypożyczył jej szpital zrobił w stołecznym Mińsku spore wrażenie. Tamtejsi lekarze nagrywali funkcjonowanie pompy kamerą wideo aby pokazywać później działanie sprzętu swoim studentom!

Ola dostała od nas nową pompę insulinową, transmiter insuliny oraz osprzęt do tego urządzenia na wiele miesięcy. Moment przekazania sprzętu uwieczniliśmy na zdjęciu. Teraz Ola przyjedzie do Warszawy dopiero w sierpniu, aby przejść okresowe badania kontrolne.

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 16,6