Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Poniedziałek,   3 Marca 2008

Leczymy Nazara

Trzy i pół letni Nazar Pyż mieszka na codzień w Buczaczu - niedużym miasteczku o burzliwej przeszłości położonym na południu Ukrainy. Nazar urodził się z dziecięcym porażeniem mózgowym i niestety mimo najszczerszych chęci rodziców aż do tej pory nie przechodził terapii właściwej dla tego schorzenia.

Nazar Pyż
Fot. Archiwum
W miasteczku nie ma właściwej opieki medycznej i rodzice byli pozostawieni sami sobie w opiece nad synkiem. Na szczęście zgłosili się do nas. Po obejrzeniu dokumentacji medycznej doktor Karina Hovsepyan oraz doktor Danuta Obrowska z naszego stowarzyszenia postanowiły, że Expatria podejmie się finansowania leczenia chłopca. 26 lutego Nazar wraz z rodzicami znalazł się w Warszawie.

Chłopca oraz mamę umieściliśmy w Dziekanowie Leśnym na oddziale rehabilitacji kierowanym przez doktora Tomasza Rybaka. Chłopiec będzie tu przez 3 tygodnie. Podczas pobytu będzie przechodził wszystkie zalecane zabiegi rehabilitacyjne - kinezyterapie, zajęcia z rehabilitantem, ciepłe okłady kończyn górnych i dolnych oraz inne zabiegi. We wszystkich zajęciach uczestniczy mama, której rehabilitanci pokażą jak powinno się ćwiczyć z synem. Dzieki temu po powrocie na Ukrainę pani Ilona będzie kontynuować rehabilitacje Nazara.

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,42