Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Media o nas
Wtorek,   22 Stycznia 2008

Podaruj 1 procent - kampania Expatrii w Tygodniku Przegląd

Początek nowego roku to okres dorocznych rozliczeń z fiskusem. W tym roku przekazywanie 1% podatku organizacjom pożytku publicznego zostało znacznie uproszczone.

Zamiast wizyty na poczcie i samodzielnego wpłacania kwoty 1% podatnik, który chce przekazać 1% wybranej opp, w swoim rocznym zeznaniu podatkowym wskazuje jedynie tę organizację - w odpowiednim polu formularza wpisuje jej NAZWĘ i NUMER KRS oraz kwotę 1%.

Organizację należy wybrać z listy, którą do końca roku opublikowało Ministerstwo Sprawiedliwości w Dzienniku Urzędowym RP Monitor Polski. Jedną z wymienionych tam organizacji było Stowarzyszenie Expatria. Pieniądze na konto organizacji przekaże urząd skarbowy.

Fot. Archiwum
W tym roku 1 procent podatku moga przekazać następujący podatnicy:

1. Podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych.
2. Podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.
3. Podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku.

Ogłoszenia z prośbą o wsparcie Stowarzyszenia Expatria 1% podatku od stycznia 2008 aż do końca kwietnia tego roku za symboliczna kwotę publikuje Tygodnik Przegląd.

Jeżeli chcecie Państwo wspomóc naszą działalność statutową i pomagać nam w leczeniu chorych dzieci o polskich korzeniach zamieszkałych na wschodzie - w państwach dawnego ZSRR przekażcie nam 1% swojego podatku lub wywieście u siebie w firmie naszą ulotkę - PODARUJ NAM 1%

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Media o nas"
· Expatria w Radio PIN
· Expatria w Dzień Dobry TVN
· O Expatrii w Polskim Radio
· Expatria w TVN 24
· Expatria w Polskim RadioNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,23