Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Nasi filantropi
Wtorek,   15 Stycznia 2008

Novo Nordisk Polska

Novo Nordisk to duńska firma farmaceutyczna założona w 1923 roku. Główna siedziba firmy znajduje się w Danii w miejscowości Bagsvaerd. Działalność Novo Nordisk wspierana jest doświadczeniami klinicznymi i naukowymi Steno Diabetes Center - duńskiego ośrodka opiekującego się osobami z cukrzycą oraz ośrodków naukowo-badawczych na całym świecie.

Fot. Archiwum
Insuliny Novo Nordisk były znane w Polsce już przed II wojną światową, lecz prawdziwy przełom dla pacjentów nastąpił w momencie rozpoczęcia działalności firmy w Polsce.

Novo Nordisk to nie tylko producent insuliny oraz aparatów do jej podawania. To także firma, która kieruje się zasadą odpowiedzialności wobec społeczeństwa. W ramach swojej działalności filantropijnej Novo Nordisk zdecydował się wesprzeć nasze stowarzyszenie przekazując nam pieniądze na zakup pompy insulinowej dla chorej dziewczynki z Białorusi.

Dzięki pomocy Novo Nordisk kolejny podopieczny Expatrii otrzyma niezbędną pomoc! Mamy nadzieję, że to nie koniec naszej współpracy na polu dobroczynności i że wspólnie uda nam się pomóc jeszcze wielu chorym dzieciom, którym brakuje środków na leczenie.

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Nasi filantropi"
· NetSprint.pl
· Kampania 1 procent - 2009
· Elektrownie Szczytowo Pompowe S.A.
· Firma Uprawa Pieczarek Tenderenda
· Firma GrannaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,27