Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Środa,   19 Grudnia 2007

Wigilijne przedstawienie dzieciaków z Żyrardowa

Udział Expatrii w corocznych przedstawieniach wigilijnych w Żyrardowie jest już niemal tradycją. Już od kilku lat na tydzień przed wigilią jesteśmy zapraszani do domu kultury w centrum Żyrardowa na wspaniałe przedstawienia organizowane przez kilka żyrardowskich placówek.

Fot. Archiwum
Szczególnie bliskie więzy łączą nas z Domem dziennego pobytu dla dzieci niepełnosprawnych, któremu jakiś czas temu sfinansowaliśmy zakup sprzętu sportowo - rehabilitacyjnego - między innymi rowerów stacjonarnych i rotorów do ćwiczeń nóg.

W Domu dziennego pobytu na stałe uczy i bawi się blisko trzydzieścioro dzieci w różnym wieku - od 6 do 18 lat. Dzieciaki będące pod opieką ośrodka znajdują się w różnym stopniu upośledzenia. Od niepełnosprawności fizycznej po psychiczną. Dla podopiecznych opiekunowie pracujący w ośrodku organizują różnego typu zajęcia - terapeutyczne, rehabilitacyjne oraz logopedyczne. Kilka razy do roku dzieciaki mają równiez okazję wystapić przed szerszą publicznością ze specjalnie przygotowanym programem artystycznym.

Dla podopiecznych ośrodka taki występ ma nie tylko znaczenie terapeutyczne pokazując, że są potrzebni ale pomaga również w uświadomieniu twórczych możliwości tkwiących w każdym z nich. Poza tym występując na scenie wraz z innymi dzieciakami niepełnosprawne dzieci uczą się że nie są same, że maja przyjaciół na których moga liczyć, od których mogą się uczyć i ktorzy sa dla nich wsparciem.

W tegorocznym przedstawieniu wigilijnym jako pierwsi wystąpili uczniowie szkoły podstawowej nr 3 - reprezentowani przez zespół muzyczny "www trójka pl" którzy odegrali miniaturę teatralną pt: "Przyjdź do nas święty Mikołaju". Po nich wystąpili uczniowie ośrodka szkolno wychowawczego i domu dziennego pobytu dla dzieci niepełnosprawnych pod kierunkiem pani Hanny Kurczuk, Anny Zarembskiej i Magdaleny Rogozińskiej. Przedstawienie nosiło tytuł: "Człowiek tajemnicą jest".

Jako trzeci wystąpili uczniowie szkoły podstawowej nr 7, którzy pod kierunkiem Danuty Świderek, Bożeny Bieniek Jolanty Bakalarskiej i Jolanty Czepigi przygotowali przedstawienie "Leśne Przygody" oraz "W noc wigiljiną". Na zakończenie podopieczni miejskiego ogrodu jordanowskiego zaprezentowali tańce sportowe przygotowane pod kierunkiem Małgorzaty Strojek i Edwina Nartonowicza.

Występ dzieciaków został nagrodzony rzęsistymi brawami wszystkich widzów, którzy szczelnie wypełniali salę widowiskową domu kultury. Młodym aktorom i tancerzom którzy występowali w środowym przedstawieniu członkowie Stowarzyszenia Expatria - ci którzy byli na sali i ci którzy nie dotarli na przedstawienie życzą dalszych sukcesów scenicznych!

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,44