Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Nasi filantropi
Środa,   12 Grudnia 2007

Fundacja Ośrodka KARTA

KARTA zajmuje się dokumentowaniem i upowszechnianiem historii najnowszej Polski i Europy Wschodniej, niesieniem wiedzy o człowieku współczesnym oraz szerzeniem tolerancji i demokracji.

Fot. Archiwum
Kartę powołano w Warszawie w 1982 roku początkowo jako podziemną gazetkę publicystyczną (19 numerów), która po kilku miesiącach przekształciła się w niezależny almanach, prezentujący postawy ludzi szukających wolności.

Obecnie KARTA to organizacja wydająca kwartalnik historyczny pod tym samym tytułem, publikacje historyczne, tworząca wystawy, organizująca konferencje oraz prowadząca szereg programów dokumentujących najnowszą historię Polski.

KARTA przekazała nam kilkaset książek podzielonych na 10 kompletów, które ofiarowaliśmy szkołom, świetlicom oraz organizacjom społecznym we Lwowie, Żółkwi, Berdyczowie, Barze, Kamieńcu Podolskim, Jazłowcu, Smoleńsku, Wołkowysku i Iwieńcu. Dziękujemy!

Fundacja Ośrodka Karta w internecie - KARTA

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Nasi filantropi"
· NetSprint.pl
· Kampania 1 procent - 2009
· Elektrownie Szczytowo Pompowe S.A.
· Firma Uprawa Pieczarek Tenderenda
· Firma GrannaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,24