Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Piątek,   19 Października 2007

Kolejne badania Romka Korło

Romek Korło to chłopak z Ukrainy, którego leczenie dawno temu rozpoczęła Doktor Jadwiga Wojtczak. Był to pierwszy pacjent programu Uratować Życie - Fundacji Charytatywnej Kanadyjskiej Polonii.

Romek zanim trafił na właściwych lekarzy był badany i "leczony" przez tamtejszych medyków, niestety cały czas z brakiem właściwego rozpoznania. Po przywiezieniu do Warszawy zbadano go w Klinice Dziecięcej na Litewskiej oraz w Centrum Zdrowia Dziecka odkrywając rzadką chorobą związaną z nadciśnieniem tetniczym. Leczenie, któremu został wówczas poddany uratowało mu życie. Konsylium lekarskie, które wówczas zastanawiało się nad jego przypadkiem stwierdziło, że od zgonu oddzielało go zaledwie kilka miesięcy.

Od tamtej pory co jakiś czas finansujemy Romkowi konsultacje, które musi regularnie przechodzić w szpitalu w Warszawie oraz pokrywamy koszty zakupu lekarstw. Choroba Romka wymaga bowiem kontynuowania leczenia niewielkimi dawkami leku, którego nie ma jeszcze na Ukrainie.

W tym miesiącu pokryliśmy Romkowi pobyt oraz kolejne obowiązkowe badania w Klinice Chorób Wewnętrznych i Nadciśnienia Tętniczego w warszawskim szpitalu położonym na ulicy Banacha.

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,35