Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Czwartek,   26 Lipca 2007

Leczymy Oresta

Dzisiaj o 6 nad ranem do Warszawy przyjechał trzynastoletni Orest Pikar wraz z ciocią, która jest jego prawną opiekunką. Na chłopca czekaliśmy już od miesiąca. Pani Uljana Olijnyk - ciocia Oresta zgłosiła się do nas 2 miesiące temu z prośbą o zorganizowanie mu leczenia w Warszawie. Doktor Karina Hovsepyan wraz z doktor Danutą Obrowską z naszego stowarzyszenia wspólnie zdecydowały, że Expatria sfinansuje badania chłopca.

Orest Pikar
Fot. Archiwum
Orest urodził się w styczniu 1994 roku w Iwano Frankowsku. Ojciec chłopca zmarł kiedy Orest miał kilka lat, matka została brutalnie zamordowana w 2004. W międzyczasie odszedł również ukochany dziadek Oresta, z którym chłopiec był bardzo mocno związany. Tuż po śmierci matki chłopiec zapadł na zdrowiu. Pojawiły się napady agresji, przedłużające się okresy bezsenności. Wykonana na Ukrainie tomografia mózgu ujawniła, że stan zdrowia chłopca mógł się pogorszyć nie tylko w wyniku traumatycznych przeżyć.

Orest ma również siostrę - pięcioletnią Wiktorię, która od urodzenia choruje na AIDS. Rodzeństwem opiekuje się rodzona siostra mamy dzieciaków - pani Uljana Olijnyk. Pani Uljana jest emerytowaną strażaczką, która oprócz Oresta i Wiktorii ma pod opieką jeszcze dwoje własnych dzieci. Całą czwórke wychowuje samotnie.

Chłopca umieściliśmy w warszawskim szpitalu na Niekłańskiej, gdzie został przyjęty na pododział neurologiczny należący do oddziału neurochirurgii. Tam nad jego zdrowiem pochyli się ordynator oddziału - doktor Mikołaj Eibl oraz pani doktor Agata Lipiec. Mamy nadzieję, że lekarze zdiagnozują chorobę chłopca dzieki czemu będziemy wiedzieć jak mu pomóc.

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,52