Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Środa,   6 Czerwca 2007

Leczymy Hanię

Hania Turowska to 12 letnia dziewczynka, która przyjechała do Polski aby przejść rehabilitację. Koszty kompleksowych badań, pobytu w szpitalu oraz terapii pokrywa nasze Stowarzyszenie.

Hania Turowska
Fot. Archiwum
Hania przyjechała do nas razem z mamą 4 czerwca. Obie Panie Turowskie przyjechały do nas z centralnej Ukrainy, z miejscowości Korosteń. Po odebraniu ich z dworca centralnego w Warszawie zawieźliśmy je do Dziekanowa Leśnego, gdzie znajduje się Szpital Dziecięcy im. Dzieci Warszawy.

Jest to świetna placówka medyczna, w której dzieci takie jak Hania, cierpiące na dziecięce porażenie mózgowe, mają zapewnioną doskonałą opiekę. Nie bez znaczenia jest też fakt, że ośrodek znajduje się w środku lasu dzięki czemu Hania będzie mogła chodzić z mamą na przyjemne spacery.

Po przyjeździe naszą Hanię zbadali lekarze oraz specjaliści od rehabilitacji. Po badaniach ustalili zajęcia, na które przez całe 3 tygodnie dziewczynka będzie uczęszczać.

Hania będzie przechodzić między innymi: terapię zajęciową, kinezyterapię, terapię ciepłem oraz polem magnetycznym. Oprócz tego czeka ją hipoterapia, która na pewno sprawi jej wielką frajdę, oraz masaże.

W zajęciach oprócz lekarzy będzie towarzyszyć jej mama. Mamy nadzieję, że ten 3 tygodniowy pobyt w Polsce poprawi stan zdrowia Hani.

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (1)
leczenie
'~welbicielka' o 2007-09-27 14:57:32 [ Zgłoś ]
taka durza fundacja i wyleczyli tylko 2 dzeciGłównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,38