Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Wtorek,   5 Czerwca 2007

Klisze rentgenowskie od firmy AGFA

Po raz kolejny udało nam się pomóc gruzińskiej Polonii. Tym razem na nasz apel odpowiedziała warszawska filia międzynarodowej firmy AGFA, która przekazała nam klisze rentgenowskie o dużych rozmiarach. Te klisze pomogą diagnozować gruźlicę wśród dzieci leczonych przez Związek Polonii Medycznej w Gruzji.

Fot. Agfa
To już drugi raz kiedy pomagamy gruzińskiej Polonii. Przypomnę, że w kwietniu tego roku prezydenckim samolotem wysłalismy do Gruzji kilkaset sztuk nowiutkiej bielizny pościelowej oraz ręczników. Te dary trafiły ostatecznie do sierocińca pod Tbilisi, w miejscowości Rustawi. Niedługo później do Stowarzyszenia zgłosiła się dr Tatiana Kurczewska - prezeska Związku Polonii Medycznej w Gruzji. Pani doktor poprosiła nas o zwrócenie się z apelem do firm produkujących klisze rentgenowskie aby podarowały, jeżeli ich mozliwości na to pozwalają, zielonoczułe klisze o dużych rozmiarach.

Klisze rentgenowskie to w Gruzji artykuły niemal pierwszej potrzeby. Po pierwsze z tego względu, że ten kaukaski kraj wciąż próbuje się uporać z szalejącą gruźlicą, po drugie ponieważ jak to bywa w przypadku krajów dręczonych gospodarczymi problemami służba zdrowia jest permanentnie niedofinansowana. Co z tego, że w szpitalach stoją maszyny do prześwietleń oraz że mają wykwalifikowany personel, który mógłby nimi operować, skoro nie mają kliszy rentgenowskich?

Na szczęście wśród firm, do których pukaliśmy z prośbą o pomoc znalazła się taka, dla której ofiarowanie kilkuset klisz dla polskich lekarzy w Gruzji nie stanowiło problemu. Dzięki AGFIE już w czerwcu tego roku kilkaset dzieciaków zostanie prześwietlonych. Może któremuś z nich uratuje to życie?


Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,43