Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Środa,   25 Kwietnia 2007

Niepełnosprawne dzieci wygrywają

Dom dziennego pobytu dla dzieci niepełnosprawnych w Żyrardowie to ośrodek, w którym na stałe uczy i bawi się blisko 30 dzieci w różnym wieku - od 6 do 18 lat. Dzieciaki będące pod opieką ośrodka znajdują się w różnym stopniu upośledzenia. Od niepełnosprawności fizycznej po psychiczną. Aby pomóc swoim podopiecznym placówka organizuje różnego typu zajęcia - terapeutyczne, rehabilitacyjne oraz logopedyczne.

Dzieciaki z Żyrardowa przygotowują się do występu.
Fot. Archiwum
Z Domem Dziennego Pobytu nasze Stowarzyszenie nawiązało kontakt w zeszłym roku. Widząc ogromną pracą, którą wychowawcy wkładają w opiekę nad dziećmi i radość dzieciaków, które uczeszczają na zajęcia prowadzone w ośrodku, Expatria zdecydowała się pomóc. W 2006 roku pokryliśmy koszty zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. Kupiliśmy dla dzieci rowery stacjonarne, rotory do ćwiczeń nóg, materace gimnastyczne, piłki do ćwiczeń oraz wałki rehabilitacyjne różnej wielkości.

Oprócz pomocy materialnej, członkowie Stowarzyszenia obserwują postępy podopiecznych ośrodka, uczestnicząc w organizowanych przez placówkę przedstawieniach i występach.

Jedną z uroczystości, w których braliśmy udział było bożonarodzeniowe przedstawienie pt: "Królowa śniegu" wyreżyserowane przez opiekunki dzieciaków panią Magdalenę Rogozińska i Hannę Kurczuk. Przedstawienie zostało zarejestrowane a płyta z nagraniem przesłana na przegląd dziecięcej twórczości artystycznej.

Ten spektakl tak się spodobał, że dzieciaki z Domu dziennego pobytu z Żyrardowa zostały zaproszone do wzięcia udziału w konkursie. Finały odbyły się w ostatnią sobotę 21 kwietnia. W szranki stanęło aż 12 zespołów artystycznych z gimnazjów, liceów i szkół podstawowych Warszawy, Płocka i Sieradza. Do finałów zakwalifikowały się zarówno zespoły z dziećmi w pełni zdrowymi jak i niepełnosprawnymi.

Dzieci z Żyrardowa jeszcze raz odegrały swoją "Królową śniegu". Zasiadający w jury krytycy filmowi oraz aktorzy jednogłośnie wskazali, że to właśnie ich przedstawienie zasłużyło na 1 miejsce! Wedle słów jurorów podopieczni domu dziennego pobytu zachowywali sie na scenie swobodnie i naturalnie. Wszystkie dzieci doskonale wczuły sie w swoje role. Świetnie dobrano też muzykę. Nagrodą za pierwsze miejsce był występ 19 maja tego roku dla szerokiej publiczności w amfiteatrze w warszawskich Łazienkach.

Dzieciakom i ich opiekunom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! A naszych czytelników, sponsorów i wszystkie zainteresowane osoby zapraszamy do galerii gdzie umieściliśmy zdjęcia z przedstawienia.


Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,43