Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Czwartek,   1 Marca 2007

Przekaż 1 procent swojego podatku - bądź filantropem

Rozpoczął się moment dokonywania rozliczeń podatkowych. Zgodnie z Ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie istnieje możliwość przekazywania 1% podatku dochodowego przez osoby fizyczne na rzecz organizacji pożytku publicznego. Dzięki temu, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów możecie wspomóc nas w naszej statutowej działalności.

Fot. Archiwum
Stowarzyszenie Expatria uzyskała status organizacji pożytku publicznego w lipcu 2005 roku. W tym roku będziemy już drugi raz korzystać z dobrodziejstw Ustawy o działalności pożytku publicznego, w formie dokonywanych przez Państwa jedno procentowych odpisów.

Podatnicy, w rozliczeniu za 2005 rok, przekazali w sumie ponad 62 mln zł na cele społeczne. Swój 1 % oddało organizacjom pożytku publicznego 1 156 480 osób. Drobna część tej kwoty trafiła również do nas. Stowarzyszenie Expatria liczy że i w tym roku Wasza hojność będzie podobna.

Pomóżcie nam finansować leczenie polskich dzieci na terenach byłego ZSRR, wysyłać pomoc humanitarną do domów dziecka i polskich wspólnot na Wschodzie oraz kupować sprzęt medyczny i rehabilitacyjny dla osób indywidualnych oraz instytucji szpitalnych!

Poniżej przypominamy procedurę przekazywania 1 procenta podatku:

1. Ustal wysokość podatku należnego Urzędowi Skarbowemu za ostatni rok.

2. Oblicz ile wynosi 1% z tego podatku.

3. W wypełnianym formularzu PIT znajdź rubrykę "Kwota 1% zmniejszenia z tytułu wpłaty na rzecz organizacji pożytku publicznego" (Dla PIT-36 to pozycja 179, dla PIT-37 to pozycja 111 a dla PIT-28 to pozycja 103) i wpisz obliczoną kwotę 1%.

4. Kwotę tę wpłać na konto Stowarzyszenia Expatria.


Stowarzyszenie Expatria
ul. Emilii Plater 53
00-113 Warszawa

Bank BPH PBK w Warszawie
Konto: 74 1060 0076 0000 3200 0087 2567

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,37