Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Poniedziałek,   5 Lutego 2007

Kostium rehabilitacyjny dla Adasia

Adam Szymanek urodził się 13 października 1999 roku. Już w pierwszym roku życia chłopiec zachorował na wirusowe zapalenie mózgu. W chwili obecnej Adaś choruje na dziecięce porażenie mózgowe oraz epilepsję.

Fot. Archiwum
Chłopiec od 6 lat jest rehabilitowany oraz stymulowany terapiami rozwoju psychoruchowego. W 2005 roku uczestniczył w turnusie rehabilitacyjnym w Wągrowcu oraz w Mielnie. Dzięki prowadzonej tam terapii ruchowej, logopedycznej i psychologicznej chłopiec zrobił duże postępy we wszystkich sferach rozwoju dziecięcego.

Na dzień dzisiejszy Adaś przemieszcza się raczkując, chodzi podtrzymywany za ręce. Dużo rozumie, jest z nim kontakt fizyczny i emocjonalny. Aby dziecko mogło dalej się rozwijać wymaga ciągłej rehabilitacji. W związku z tym Expatria zdecydowała się współfinansować kostium rehabilitacyjny wskazany dla dzieci z dziecięcym porażeniem mózgowym.

Taki kostium pozwala redukować patologiczne odruchy, zapewnia stabilizację ciała i wspomaga osłabione mięśnie, koryguje prawidłowe ustawienie elementów ciała oraz prowadzi stymulację dotykową i sensoryczną. Dzięki kostiumowi Adaś ma szanse na szybszy progres nowo wyuczonych umiejętności ruchowych i funkcjonalnych.

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,37