Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Piątek,   1 Grudnia 2006

Ruszyła aukcja charytatywna

Licytuj rękodzieło wykonane przez niepełnosprawnych! Pomóż nam leczyć chore dzieci w sierocińcu w Żytomierzu! Przyczyń się do stworzenia ośrodka rehabilitacji, pracowni stolarskiej i biblioteki dla niepełnosprawnych w Przeworsku!

Fot. Archiwum
Od 2 grudnia na portalu ebay.pl rusza aukcja charytatywna zorganizowana przez Stowarzyszenie Expatria we współpracy z Fundacją Pomocy Młodzieży im. Jana Pawła II - "Wzrastanie" z Łopuszki Małej na Podkarpaciu. Aukcja będzie trwała do końca miesiąca.

Fundacja "Wzrastanie" od 1991 roku prowadzi placówki opiekuńczo - wychowawcze oraz pomocy społecznej, w których obejmuje opieką ponad 400 osób - dzieci, młodzieży i dorosłych. Jedną z tych placówek są Warsztaty Terapii Zajęciowej w Przeworsku. Warsztaty podzielone są na 7 pracowni - krawiectwa, tkactwa, ceramiki, malarstwa, plastyki, gospodarstwa domowego i stolarstwa. W zajęciach uczestniczy ponad 30 osób w wieku od 20 do 40 lat o różnym stopniu niepełnosprawności. Od upośledzenia fizycznego, po umysłowe.

Dochód z aukcji chcemy przeznaczyć w połowie na remont i adaptację budynku w Przeworsku na prawdziwą pracownię stolarstwa dla Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz integracyjny ośrodek rehabilitacji dla osób niepełnosprawnych i bibliotekę.

Drugą połowę przeznaczymy na pomoc medyczną dla sierocińca w Żytomierzu na Ukrainie, gdzie mieszka i uczy się obecnie około 300 dzieci. 2 lata temu Stowarzyszenie Expatria już pomogło ośrodkowi finansując najpotrzebniejsze środki medyczne. Teraz pieniądze z aukcji przeznaczymy na pomoc lekarską dla chorych podopiecznych domu dziecka.

Wystawione przedmioty to obrazy wykonane w różnej technice, od rysunków ołówkiem, przez obrazy olejne na desce aż po dzieła wykonane z włóczki i papieru. Poza obrazami na aukcji można licytować obiekty ceramiczne - szopki, rzeźby i naczynia - wykonane z niezwykłym kunsztem i pomysłowością. Zapraszamy do wzięcia udziału w naszej aukcji i licytacji tych pięknych przedmiotów!

Pod spodem link do naszej aukcji:

NASZA AUKCJA

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,25