Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Poniedziałek,   27 Listopada 2006

Badania Julitki

2.5 letnia Julita Niedzielska to Ukrainka polskiego pochodzenia mieszkająca w Żółkwii, pod Lwowem. Julita odkąd zaczęła chodzić - kuleje. Ukraińscy lekarze stwierdzili, że niezbędna jest operacja wydłużania ścięgna Achillesa. Rodzice bojąc się interwencji chirurgicznej zwrócili się do nas o zorganizowanie badań, które zweryfikowałyby diagnoze ukraińskich lekarzy.

Julita Niedzielska
Fot. Expatria
Julita wraz z rodzicami przyjechała do Warszawy 21 listopada. Już następnego dnia w szpitalu pediatrycznym na Niekłanskiej obejrzał ją ordynator oddziału ortopedycznego - Dr Czop. Doktor wykluczył konieczność operacji. Stwierdził zanik mięśni pośladkowego i udowego i skierował dziewczynke do rehabilitacji.

Dr Bonisławska - specjalista rehabilitacji zaleciła dziewczynce noszenie specjalnego obuwia ortopedycznego, które rodzice zamówili i odebrali już następnego dnia. Teraz Julitka wraz mamą przyjedzie do Warszawy 12 grudnia. Dziewczynka przejdzie niezbędne badania na okoliczność choroby mięśni a mama pod okiem specjalistów będzie uczyć się ćwiczeń rehabilitacyjnych dla małej.

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,46