Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Wtorek,   14 Listopada 2006

Operacja Rafała

Rafal Yerkanan to 13 letni Ormianin z Azerbejdżanu. Rafał w 1994 roku, kiedy wybuchła wojna o Górski Karabach wraz z rodzicami uciekł z kraju urodzenia przed prześladowaniami Azerów. Rodzice chłopca nie wahając się długo zdecydowali, że przyjadą do Polski. Część rodziny Rafała pochodzi bowiem z naszego kraju.

Fot. Expatria
Chłopiec od niemowlęctwa cierpiał na poważną wadę wzroku - zez rozbiezny, który uniemożliwiał mu w pełni sprawne i normalne funkcjonowanie. Lekarze okuliści, z warszawskiego szpitala przy Niekłańskiej po zbadaniu Rafała stwierdzili, że wadę można zlikwidować operacyjnie. Expatria postanowiła sfinansować tak badanie jak i samą operację dziecka.

26 października tego roku chłopiec przeszedł udany zabieg. Teraz wszystko jest już w porządku i Rafał widzi normalnie. Wada, dzięki kunsztowi lekarzy z Niekłańskiej została zlikwidowana.

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,44