Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Środa,   31 Maja 2006

Sprzęt dla Antosia

Antoś ma obecnie 4 lata. Urodził się w 2002 roku jako wcześniak o wadze 900 gramów. Wkrótce okazało się, że chłopiec jest niewidomy i cierpi na bardzo duży niedosłuch. Oprócz tego, w okresie niemowlęctwa przeszedł wiele ciężkich chorób, m. in. posocznicę, które jeszcze pogorszyły stan jego zdrowia.

Chłopiec przeszedł już kilka operacji okulistycznych, które dały mu bardzo dobre poczucie światła. Nosi też aparaty słuchowe. Choć chłopiec neurologicznie jest zdrowy wymaga intensywnej rehabilitacji aby nie doszło do zaniku mięśni. Obecnie Antoś wraz z ojcem 5 razy w tygodniu jeździ na zajęcia rehabilitacyjne. Lekarze uważają jednak, że aby rehabilitacja miała właściwy przebieg chłopiec musi ćwiczyć również w domu. Poza tym, jedynie właściwy rozwój psycho-ruchowy pozwoli chłopcu być przyjętym do zakładu dla niewidomych w Laskach, gdzie chce umieścić go ojciec.

Ze względu na chorobę Antosia i stan materialny jego taty zdecydowaliśmy się pomóc chłopcu. Sfinansowaliśmy zakup: piłki rehabilitacyjnej, 2 wałków rehabilitacyjnych, rotoru kończyny górnej oraz maty do hydromasażu z ozonoterapią. Mamy nadzieję, że stan chłopca poprawi się na tyle by został przyjęty do zakładu w Laskach, w którym opiekunowie przygotują go do samodzielnego radzenia sobie w życiu.

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,6