Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Media o nas
Środa,   8 Marca 2006

Informacja o udziale hotelu Radisson SAS

"Warszawski Hotel Radisson SAS Centrum pomaga sierocińcowi dla dzieci w Wilnie

9 grudnia 2004 rano spod hotelu Radisson SAS Centrum w Warszawie odjechały 3 samochody terenowe z darami dla dzieci z sierocińca "Nowa Wilejka" w Wilnie. Mieszka w nim na stałe i uczy się 220 dzieci z Litwy, w dużej mierze polskiego pochodzenia. Organizatorem i koordynatorem zbiórki darów dla sierocińca jest Stowarzyszenie Expatria oraz klub entuzjastów pojazdów terenowych "Wyprawa 4x4". Akcji patronuje portal Polonia Expatpol.com. Celem akcji jest zgromadzenie i dostarczenie pościeli, środków czystości oraz słodyczy dla dzieci z „Nowej Wilejki”. Wybór takiej grupy darów rzeczowych wynika z niskiego dofinansowania zakupów środków czystości gwarantowanych przez rząd litewski."


"Jednym ze sponsorów jest warszawski hotel Radisson SAS Centrum, biorący udział w akcji w ramach zasady Responsible Business. Hotel przekazał 300 kompletów pościeli.

“Niski odsetek adopcji na Litwie sprawia, że większość dzieci, które trafiły do sierocińca, jest na niego skazana aż do 18 roku życia. Fundacja Charytatywna Kongresu Polonii Kanadyjskiej od wielu lat pomaga dzieciom z sierocińca „Nowa Wilejka” organizując im wakacje u rodzin w Polsce oraz lecząc je w polskich szpitalach, głównie z gruźlicy. Działalność tę w Polsce wspiera Fundacja „Polonia” oraz liczni donatorzy. Sierocińcem opiekuje się też portal internetowy polonii amerykańskiej Expatpol.com. We wrześniu 2004 roku portal zakupił dla dzieci z sierocińca komplety podręczników do nauki języka polskiego dla klas 3, 4 i 5. Stanowią one podstawę merytoryczną do nauki. Sierociniec ze swej strony zgromadził środki od litewskich sponsorów na wyremontowanie klasy do nauki języka polskiego.”"

Strona Grupy SAS w Polsce

Lokalna kopia w formacie PDF

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Media o nas"
· Expatria w Radio PIN
· Expatria w Dzień Dobry TVN
· O Expatrii w Polskim Radio
· Expatria w TVN 24
· Expatria w Polskim RadioNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,36