Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Media o nas
Środa,   8 Marca 2006

Serwis klubu Wyprawa4x4 poświęcony wyprawie do Palydowa

Palydowo 29 A to adres sierocińca w Wilnie, któremu pomaga grupa ludzi związana z klubem miłośników samochodów terenowych "Wyprawa4x4". Klub organizuje potrzebne sierocińcowi dary oraz organizuje konwoje z transportem rzeczy na do Wilna.

"W sierocińcu mieszka na stałe 212 dzieci z Litwy, z których większość ma polskie korzenie. Większość dzieci pochodzi z rodzin patologicznych, ich rodzice zostali sądowo pozbawieni praw rodzicielskich. Mieszkańcy sierocińca mają od 4 do 18 lat. Placówka jest połączona ze szkołą, toteż dzieci, spędzając większość czasu we własnym gronie, nie mają wielu okazji do innych, rozwijających kontaktów. Chlubnym wyjątkiem są wakacje, kiedy dzieciaki korzystają z wyjazdów nad polskie morze organizowanych przez Fundację Przyjaciół Wilna i Grodna. Sierocińcowi pomaga także Stowarzyszenie Expatria wraz z Fundacją Charytatywną Kongresu Polonii Kanadyjskiej w zakresie opieki lekarskiej realizując systematyczne badania, a w sytuacjach koniecznych, nawet leczenie szpitalne w Polsce. Sierocińcem opiekuje się też portal internetowy polonii amerykańskiej Expatpol.com. We wrześniu 2004 roku portal zakupił dla dzieci komplety podręczników do nauki języka polskiego dla klas 3, 4 i 5. Stanowią one podstawę merytoryczną do nauki."

Serwis o wyprawie do Palydowa

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Media o nas"
· Expatria w Radio PIN
· Expatria w Dzień Dobry TVN
· O Expatrii w Polskim Radio
· Expatria w TVN 24
· Expatria w Polskim RadioNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,24