Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Wtorek,   21 Lutego 2006

Sprzęt rehabilitacyjny dla niepełnosprawnych dzieci

Od 14 lat Stowarzyszenie Równych Szans prowadzi Dom Dziennego Pobytu dla Dzieci Niepełnosprawnych w Żyrardowie przy ul. Armii Krajowej 3. Aktualnie uczęszcza do niego 20 dzieci niepełnosprawnych w wieku od 6 lat -21 lat z różnego rodzaju niepełnosprawnościami.

Podopieczni domu biorą udział międzyinnymi w programie pod nazwą "Wieloprofilowe usprawanianie dzieci niepełnosprawnych w Domu Dziennego Pobytu". Placówka organizuje dla swoich wychowanków zajęcia terapeutyczne, rehabilitacyjne oraz logopedyczne.

Do tej pory możliwości organizacji zajęć były ograniczone. Ośrodek nie miał odpowiedniego sprzętu do prowadzenia zajęć rehabilitacyjnych na właściwym poziomie. Expatria postanowiła pomóc placówce. W tym miesiącu sfinansowaliśmy zakup 2 rowerów stacjonarnych różnej wielkości, 2 rotorów do ćwiczeń nóg, 2 materacy gimnastycznych, 3 dużych piłek do ćwiczeń oraz wałków rehabilitacyjnych różnej wielkości.

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,5