Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Poniedziałek,   7 Listopada 2005

Krzyż Kawalerski orderu Zasługi RP dla prezes Stowarzyszenia Expatria

Fot. Archiwum
W piątek, 4-go listopada w Konsulacie RP w Toronto Konsul Generalny dr Piotr Konowrocki wręczył Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi RP dr Jadwidze Wojtczak-Jarosz. Na uroczystości była obecna Pani Alicja Gettlich, która rozmawiała z naszą Panią Prezes i przygotowała relacje z uroczystości. Jej fragmenty można przeczytać poniżej.

Dr Jadwiga Wojtczak-Jarosz [oprócz prezesowania- Expatrii - przyp. red.] od lat pracuje w Fundacji Charytatywnej Kongresu Polonii Kanadyjskiej. Nadanie Krzyża Kawalerskiego Orderu Zaslugi RP dr Wojtczak przyjęła jako „wyraz patriotycznego spojrzenia władz polskich na sprawę pomocy, jaką Fundacja niesie głównie Polakom na Wschodzie. Rozumiem, ze przyczyniłam się do tego, aby ci Polacy byli bardziej dostrzegani, więc – obok radości pomagania im, leczenia chorych polskich dzieci - mam jeszcze tę dodatkową, choć już minimalną, satysfakcję. Nadanie mi tego odznaczenia jest dla mnie wyrazem tego, ze Rząd Polski patrzy na naszą pracę, jako na coś ważnego; ktoś przecież gdzieś tam musiał zapytać, co właściwie takiego robię. Jest to dla mnie i moich współpracowników, którym z tego miejsca dziekuję, wielką sprawą – pracować w świadomości, że Rząd Polski rozumie i tak wysoko ceni sens naszej dzialalności. Jako wyraz tego zrozumienia przyjmuje ten Krzyż.”

Dr Wojtczak podziękowała Polonii za współpracę: „Mnie się naprawdę bardzo dobrze wśród Polonii pracuje. Dobrze i przyjemnie i sami ci ludzie odpłacają mi, wynagradzają mnie swym dobrym słowem. Mówię o Polonii niezorganizowanej. Odwiedzają Fundację i dziękują za nasza pracę, nasz wysiłek, za ideę prowadzenia programu "Uratować Zycie", za jeżdzenie na Wschód i pomaganie starym Polakom. Ci ludzie "płacą" mi swoim zrozumieniem. Podziękowania tych ludzi więcej dla mnie znaczą niż wszystkie ordery, a jeszcze więcej sam fakt, ze nasza pomoc odnosi efekty, że dzieci można leczyć, a starym Polakom sprawić radość nawet samym faktem, że o nich pamiętamy. Jestem"wynagradzana" nie tylko przez tych ludzi z Polonii tutaj w Kanadzie, ale również przez tych, którym ta pomoc służy. Jestem więc wynagradzana potrójnie, bo doszedł do tego teraz ten Krzyż.”

Wszyscy członkowie Expatrii składają Pani Prezes najserdeczniejsze gratulacje!

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,39