Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Środa,   2 Listopada 2005

Pomogliśmy zakładowi dla niewidomych w Laskach.

Fot. Archiwum
W Laskach w Ośrodku Szkolno - Wychowawczym każdego roku kształci się około 300 niewidomych dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 19 lat. Ogromna większość mieszka na miejscu w internatach, bo pochodzą oni z całej Polski, tylko kilkanaścioro dojeżdża co dzień z pobliskiej Warszawy.

Zdobywają wykształcenie w 9 szkołach które dla nich prowadzi ośrodek. W przedszkolu dzieci uczą się ubierać, myć, jeść i trafiać do znanych miejsc - dla niewidomego to trudna sztuka i rodzice nie zawsze umieją ich tego nauczyć. W szkole podstawowej dzieci uczą się tego samego co dzieci widzące - posługują się tylko wypukłym drukiem - pismem Braille'a, inne są pomoce szkolne. Zawodu młodzież uczy się w szkole zawodowej i w technikum. Uzdolnieni muzycznie oprócz programu szkolnego pobierają naukę w szkole muzycznej - grają na organach, gitarze, fortepianie, flecie i skrzypcach. Dzieci uczą się również języków obcych i obsługi komputera.

Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Laskach opiera swą egzystencję na ofiarności ludzi dobrej woli. Dotacje państwowe są z roku na rok mniejsze i bez dodatkowego wsparcia ludzi i instytucji ośrodek nie dałby sobie rady. Dlatego też jesteśmy szczęśliwi mogąc wesprzec Zakład dla niewidomych w Laskach. Przekazane przez nas pieniądze zostaną wykorzystane na zakup powiększalnika potrzebnego w szkoleniu niewidomych dzieci.

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 22,3