Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Piątek,   2 Września 2005

Expatria Organizacją Pożytku Publicznego

Decyzją Sądu Rejonowego dla miasta Stołecznego Warszawy, po rozpatrzeniu naszego wniosku, dnia 27 lipca bieżącego roku Stowarzyszenie Expatria uzyskało status Organizacji Pożytku Publicznego. W Krajowym Rejestrze Sądowym otrzymaliśmy numer 0000166422.

Fot. expatria.pl


Dzięki statusowi organizacji pożytku publicznego uzyskaliśmy prawo do otrzymywania wpłat z 1% podatku od obywateli. Jest to jedno z najważniejszych uprawnień przysługujących organizacji pożytku publicznego. Polega ono na możliwości uzyskiwania od obywateli jednoprocentowych odpisów podatkowych. Oto co pisze serwis www.ngo.pl na temat odpisów podatkowych dla Organizacji Pożytku Publicznego:

"W terminie od 1 stycznia do 30 kwietnia roku podatkowego każda osoba, która płaci podatek dochodowy od osób fizycznych na terytorium Polski może przekazać 1% swojego podatku (należnego urzędowi skarbowemu) na rzecz wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego. Mechanizm 1% dotyczy możliwości przekazywania jednoprocentowej części podatku należnego urzędowi skarbowemu. Nie jest to więc 1 % obliczany od dochodu podatnika, lecz od podatku, który powinien on zapłacić w danym roku zgodnie z deklaracją PIT. Pieniądze, które przekazuje podatnik są więc już właściwie dla niego "stracone" i można powiedzieć, że należą do budżetu państwa. Stąd też 1 % jest formą wsparcia organizacji pozarządowych ze środków publicznych. Z drugiej strony mechanizm 1% jest dla podatników obojętny z punktu widzenia korzyści podatkowych. Przekazanie 1 % nie wiąże się z żadną ulgą i nie wpływa na zmniejszenie obciążeń podatkowych. Jest to po prostu możliwość zadecydowania o przeznaczeniu jednego procenta zapłaconego przez nas podatku."

W ten sposób każdy kto decyduje się wesprzec Organizację Pożytku Publicznego - decyduje o losie części płaconych przez siebie podatków.

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (1) Powrót do komentarzy

Czy naprawdę uważasz że poniższy komentarz zawiera treści które klasyfikują go do usunięcia ?

    

Re: Expatria Organizacją Pożytku Publicznego
Rozumiem, że teraz będzie można przekazac swój podatek na Expatrię? Na pomoc dzieciom?Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,36