Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Piątek,   2 Września 2005

Expatria Organizacją Pożytku Publicznego

Decyzją Sądu Rejonowego dla miasta Stołecznego Warszawy, po rozpatrzeniu naszego wniosku, dnia 27 lipca bieżącego roku Stowarzyszenie Expatria uzyskało status Organizacji Pożytku Publicznego. W Krajowym Rejestrze Sądowym otrzymaliśmy numer 0000166422.

Fot. expatria.pl


Dzięki statusowi organizacji pożytku publicznego uzyskaliśmy prawo do otrzymywania wpłat z 1% podatku od obywateli. Jest to jedno z najważniejszych uprawnień przysługujących organizacji pożytku publicznego. Polega ono na możliwości uzyskiwania od obywateli jednoprocentowych odpisów podatkowych. Oto co pisze serwis www.ngo.pl na temat odpisów podatkowych dla Organizacji Pożytku Publicznego:

"W terminie od 1 stycznia do 30 kwietnia roku podatkowego każda osoba, która płaci podatek dochodowy od osób fizycznych na terytorium Polski może przekazać 1% swojego podatku (należnego urzędowi skarbowemu) na rzecz wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego. Mechanizm 1% dotyczy możliwości przekazywania jednoprocentowej części podatku należnego urzędowi skarbowemu. Nie jest to więc 1 % obliczany od dochodu podatnika, lecz od podatku, który powinien on zapłacić w danym roku zgodnie z deklaracją PIT. Pieniądze, które przekazuje podatnik są więc już właściwie dla niego "stracone" i można powiedzieć, że należą do budżetu państwa. Stąd też 1 % jest formą wsparcia organizacji pozarządowych ze środków publicznych. Z drugiej strony mechanizm 1% jest dla podatników obojętny z punktu widzenia korzyści podatkowych. Przekazanie 1 % nie wiąże się z żadną ulgą i nie wpływa na zmniejszenie obciążeń podatkowych. Jest to po prostu możliwość zadecydowania o przeznaczeniu jednego procenta zapłaconego przez nas podatku."

W ten sposób każdy kto decyduje się wesprzec Organizację Pożytku Publicznego - decyduje o losie części płaconych przez siebie podatków.

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "Pomoc dzieciom"
· Pomoc dla domu dziecka w Mariupolu
· Rehabilitacja Maksa
· Udana operacja Damianka
· Badania Daniela
· Wózek inwalidzki dla MaksimaNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (1)
Re: Expatria Organizacją Pożytku Publicznego
'~Anonim' o 2005-09-08 19:19:01 [ Zgłoś ]
Rozumiem, że teraz będzie można przekazac swój podatek na Expatrię? Na pomoc dzieciom?Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 3,42