Sylwester Ołdak

Andrzej Perczyński - Stowarzyszenie ExpatriaAndrzej Perczynski: Stowarzyszenie Expatria
Poczta Archiwum Galerie Szukaj Komentarze Czekają na leczenie Nasi filantropi
LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Marta to 15 miesięczny maluszek ze Stryja na Ukrainie. Dziecko było wcześniaczkiem, urodziło się w 31 tygodniu i trafiło od razu do inkubatora. Po badaniach okazało się, że urodziło się z obustronną dysplazją stawów biodrowych. Od trzeciego miesiąca życia, lekarze w klinice w Stryju próbowali nastawić jej stawy, niestety zrobili to tak nieumiejętnie a przy tym bez żadnego znieczulenia, że dzieciaczek doznał szoku bólowego...»
Agnieszka to lwowianka, ma dwa latka i od urodzenia bardzo poważne problemy ze wzrokiem. Choruje na tzw retinoblastomę, czyli siatkówczaka obu oczu. Jest to wewnątrz gałkowy nowotwór złośliwy. Początkowo dziewczynka była diagnozowana w kilku ośrodkach na Ukrainie skąd pochodzi. W klinice okulistycznej w Odessie przeszła chemioterapię, która zahamowała rozwój nowotworu ale następnym krokiem, który chcieli wykonać ukraińscy lekarze było usunięcie jednej z gałek ocznych...»
Julia - 1.5 roczna dziewczynka z ukraińskiego podola rozpoczęła 7 marca turnus rehabilitacyjny w międzyleskim Centrum Zdrowia Dziecka...»
Julią opiekujemy się już od półtora roku. Dziewczynka urodziła się w Gorodkiwce - dużej wsi na ukraińskim Podolu, jako czwarte dziecko swoich rodziców. Niestety okazało się, że mała choruje na hydrocefalię i przepuklinę oponowo - rdzeniową...»
Dziewięcioletnia Maria przyjechała wczoraj w nocy do Warszawy, a dzisiaj, to jest 21 grudnia została przyjęta w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie na oddział neurologiczny...»
Irena to dziesięcioletnia dziewczynka z Białorusi, chorująca na kłębuszkowe zapalenie nerek. Od 2007 roku, od czasu zdiagnozowania choroby Irenka przyjmowała bardzo duże dawki silnego leku - encortonu, przez co jej system immunologiczny został poważnie osłabiony. Przez ten czas dziewczynka praktycznie nie wychodziła z domu, lekarze zalecili jej bowiem unikanie ludzkich skupisk, aby zapobiec infekcji...»
Rehabilitacja Julii
Leczenie Irenki
Badania diagnostyczne Artura
Wszczepienie implantu ślimakowego Kasi
Rehabilitacja Andżeliny
Czesław rozpoczął turnus w sanatorium
Naświetlania Aleksandra w Instytucie Radiologii
Badania Andrzeja
Terapia Janki
Szczepienia Julki
Kolejna operacja Alenki
Rehabilitacja Anastazji
Onkologiczna operacja Saszki
Neurochirurgiczna operacja Walentyna


[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] 

Chętnie czytane
Expatria na koncercie VOO VOO i Haydamaków
Podaruj dzieciom 1 procent podatku
Wkrótce wyjazd na Ukrainę
Eugeniusz w Centrum Zdrowia Dziecka
Orteza dla Zacharka
GalerieGłównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,44