Sylwester Ołdak

Andrzej Perczyński - Stowarzyszenie ExpatriaAndrzej Perczynski: Stowarzyszenie Expatria
Poczta Archiwum Galerie Szukaj Komentarze Czekają na leczenie Nasi filantropi
LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Pomoc dzieciom
Diana ma 12 lat, urodziła się w Nesterowcach, na ukraińskim Podolu. Od urodzenia dziewczynka jest głucha na jedno uszko. Drugie funkcjonuje w ograniczonym zakresie i to wyłącznie dzięki aparatowi, który nosi Diana...»
Wczoraj - to jest 17 września przyjechał do Warszawy - Bohdan - sześcioletni chłopiec z Gródka na Ukrainie. Bohdan urodził się z porażeniem mózgowym. Dzieci w jego stanie powinny kilka razy w roku uczestniczyć w zajęciach rehabilitacyjnych. Niestety mamy chłopca nie stać na finansowanie tylu rehabilitacji ile zalecają lekarze...»
Hemofilia typu A to uwarunkowana genetycznie skaza krwotoczna, której objawy wynikają z niedoboru tzw. czynnika krzepnięcia VIII - białka odpowiadającego za krzepnięcie krwi. Aby zapobiec krwawieniom chorzy muszą przyjmować specjalne preparaty czynnika VIII. Niestety preparaty te nie są refundowane na Ukrainie i chorzy praktycznie pozostawieni są sami sobie...»
Nazarek to pięcioletni chłopiec mieszkający na co dzień we Lwowie na Ukrainie. Chłopiec urodził się z hydrocefalią a w okresie tuż przed porodem doznał krwotoku wewnętrznego. W wieku około miesiąca lekarze z lwowskiego szpitala miejskiego zoperowali chłopca i zamontowali mu specjalną zastawkę, pozwalającą kontrolować ciśnienie płynu mózgowo rdzeniowego...»
Darina przyjechała z mamą do Polski 15 sierpnia. Dziewczynka tego dnia została przyjęta do Centrum Słuchu i Mowy Medincus w Kajetanach koło Warszawy. To już drugi raz kiedy mała jest w Polsce na badaniach. Poprzednim razem była w Warszawie w lipcu - przeszła wówczas konsultacje u lekarza laryngologa...»
Pawełek ma już 4 latka i mieszka niepodal miejscowości Szczuczyn na zachodniej Białorusi. Chłopiec od urodzenia cierpi na dziecięcy paraliż. Ta przypadłość powstała w trakcie narodzin. Serce chłopca zatrzymało się wówczas na całe 12 minut. Mimo to białoruskim lekarzom udało się uratować Pawełka...»
Stanisław na oddziale onkologicznym
Darina przeszła pierwsze badania słuchu
Kolejne badania Daniela
Udana operacja Aleny!
Ostatnia chemioterapia Pawła
Eugeniusz w Centrum Zdrowia Dziecka
Orteza i rehabilitacja Tomasza
Leczenie Karoliny
Trwa chemioterapia Pawła
Rehabilitacja Bogdana
Rehabilitacja Julki
Świąteczna wyprawa do Bogdanowa
Lekarstwa dla sierocińca w Nowej Wilejce
Nazar w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu


[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] 

Chętnie czytane
Expatria na koncercie VOO VOO i Haydamaków
Podaruj dzieciom 1 procent podatku
Wkrótce wyjazd na Ukrainę
Eugeniusz w Centrum Zdrowia Dziecka
Expatria Organizacją Pożytku Publicznego
GalerieGłównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,23