Sylwester Ołdak

Andrzej Perczyński - Stowarzyszenie ExpatriaAndrzej Perczynski: Stowarzyszenie Expatria
Poczta Archiwum Galerie Szukaj Komentarze Czekają na leczenie Nasi filantropi
LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › Reportaże
"Żagle nadziei" to jeden z najfajniejszych domów dziecka jakie widzieliśmy na Ukrainie. Jasny, pięknie odnowiony budynek z nową instalacją grzewczą, pięknymi malunkami na ścianach i nowo podarowanymi meblami dziecięcymi stoi na obrzeżach Słowiańska. Położony jest malowniczo, bo z okiem na piętrze widać pola zakończone pasmem niewysokich wzniesień...»
Nazywam się Konrad Pruszyński. Jestem wiceprezesem Stowarzyszenia Expatria. Od 10 lat pomagamy chorym dzieciom o polskich korzeniach mieszkających w państwach powstałych po rozpadzie ZSRR otrzymać pomoc medyczną w szpitalach w Polsce. Ostatnie wydarzenia na Ukrainie spowodowały, że podjęliśmy w stowarzyszeniu decyzję o rozszerzeniu naszej działalności i objęciu opieką również dzieci ukraińskich...»
Kolejna wizyta w Bogdanowie za nami. Tym razem przyjechaliśmy latem, żeby móc skorzystać nie tylko z pięknej letniej pogody, przywieźć prezenty ale i wspólnie z dziećmi z całego Bogdanowa spędzić twórczo i aktywnie dzień na świeżym powietrzu....»
500 kilometrów to odległość dzieląca Warszawę od rodzinnego domu dziecka w Bogdanowie na Białorusi. 500 kilometrów i jedna granica, do przekroczenia, której potrzebna jest wiza i trochę cierpliwości. Cierpliwość się przyda przy wypełnianiu dokumentów na granicy i przy zbieraniu kolejnych niezwykle ważnych pieczątek potrzebnych do przekroczenia granicznego szlabanu...»
Helena Dworecka wraz z przyjaciółką Teresą Czarniawską założyły w niewielkiej wiosce Bogdanowo na Białorusi - rodzinny dom dziecka. Wioska liczy kilkadziesiąt domów, jest w niej szkoła, kilka sklepów i przystanek kolejowy. Głównym pracodowcą jest miejscowy kołchoz a największym pobliskim miasteczkiem - oddalony o kilkadziesiąt kilometrów Wołożyn...»
Świat porzuconych dzieci to tytuł wydanej właśnie książki, której autorką jest założycielka Expatrii i jej wieloletni prezes - doktor Jadwiga Wojtczak Jarosz...»
Wakacje dzieci z domu dziecka w Bogdanowie
Trzynaścioro dzieci pana Włodzimierza
W Lidzie i okolicach
U naszych bogdanowskich przyjaciół
Z Expatrią wokół Morza Czarnego
Polacy na wschodzie - Słonim
Kolejna wizyta w Bogdanowie
Historia Mówiona w Głębokim
U przyjaciół w Bogdanowie
Przez Litwę, Białoruś, Rosję i Ukrainę
List z Bogdanowa
Sierociniec Siostry Leokadii
VII Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński - reportaż
W obwodzie żytomierskim


[1] 

Chętnie czytane
Historia Mówiona w Głębokim
Leczenie dzieci chorych na gruźlice - Szpital w Otwocku
W obwodzie żytomierskim
Sierociniec Siostry Leokadii
Polacy na wschodzie - Słonim
GalerieGłównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 3,85