Sylwester Ołdak

LINKI
SONDAŻ
Czy lubisz nieść pomoc dzieciom?
tak, bardzo
czasami
umiarkowanie
raczej rzadko
nie lubie
Strona główna › O nas
Piątek,   25 Lutego 2005

O NAS

EXPATRIA uzyskała statut prawny, jako odrębne Stowarzyszenie o profilu charytatywnym, na wiosnę 2003. Długa droga Stowarzyszenia poprzedzająca tę datę wiąże się z działalnością Fundacji Charytatywnej Kongresu Polonii Kanadyjskiej na rzecz leczenia i pomocy materialnej ciężko chorym dzieciom polskim z terenów byłego ZSRR. Dzieci ze Wschodu są leczone w polskich szpitalach, z którymi Expatria zawiera umowy. Jest to dosłownie walka o życie dzieci: chorych na gruźlice, z poważnymi chorobami układu dokrewnego, pokarmowego, układu moczowego, nerwowego, dzieci z wadami wrodzonymi serca, ktore tu w Polsce są operowane, a także walka z chorobą nowotworową atakująca dzieci, której leczenie – jeśli rozpoczęte we wczesnym stadium – daje pozytywne wyniki. Bez naszej pomocy dzieci te w środowiskach, w których żyją, skazane są na śmierć lub trwałe kalectwo.

Wyszukujemy ośrodki, sierocińce, domy dziecka ze Wschodniej Europy, których podopieczni wymagają pomocy. Staramy się nieść pomoc tam gdzie jest to możliwe oraz gdzie jest to najbardziej potrzebne.

Udało się nam już wyleczyć kilkadziesiąt dzieci, opłacić koszty kilku poważnych operacji, u kilkuset dzieci przeprowadzić specjalistyczne badania.

W licznych sierocińcach na Wschodzie panuje nie tylko ubóstwo materialne ale także rygor przypominający raczej wojskowe koszary niż placówki dziecięce. Pragniemy zająć się losem Tych dzieci, które są z pochodzenia Polakami i udzielić im niezbędnej pomocy.

Staramy się aby dzieci uzyskały pomoc medyczną ale także pragniemy dać im odrobinę miłości, poczucia bezpieczeństwa, troski.
Cel ten sprawia, że nasze działania są coraz intensywniejsze i obejmują coraz to nowe obszary. Badamy i leczymy dzieci na wschodzie, organizujemy konwoje z pomocą dla Polaków mieszkających za wschodnią granicą oraz pomagamy sierocińcom będącym w trudnej sytuacji.

Zaznaczamy, że wszystkie osoby pracujace w Stowarzyszeniu Expatria, są wolontariuszami, nie pobierającymi żadnego wynagrodzenia za swoją dzialalność. Prezesem Stowarzyszenia jest Pan Andrzej Perczyński i Sylwester Ołdak, wiceprezesem - doktor Karina Hovsepyan i pan Konrad Pruszyński a honorowym prezesem założycielka stowarzyszenia dr hab. med. Jadwiga Wojtczak. Przewodniczacym Komisji Rewizyjnej i jednocześnie Reprezentantem Stowarzyszenia w kontaktach z innymi organizacjami jest Prof. Marek Kosewski.

Expatria jest wyjatkową organizacja, również z tego względu, że nic nie odlicza na swoje koszty administracyjne. Pieniądze, które wpływają na konto Expatrii przeznaczone są na leczenie dzieci. Każdy Donator może sam zdecydować, na leczenie którego dziecka chciałby wpłacić pieniądze i zadzwonić lub napisać w tej sprawie do Expatrii. Nasz adres: ul. Grzybowska 12/14 lok. 28, 00-132 Warszawa, tel. (22) 376-11-61, fax (22) 868-11-02.

Nasze Stowarzyszenie jest otwarte dla wszystkich, którzy chcieliby przyjść z pomocą Naszym Dzieciom na Wschodzie.

Źródło:  "Expatria.pl"      
Strona do druku - Strona do druku
Najnowsze informacje z kategorii: "O nas"
· Skład Zarządu Stowarzyszenia Expatria
· Nasz Statut
· KONTAKTNie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Szukaj komentarzy | Zarejestruj nicka | Zobacz wszystkie
Komentarzy: (0)Głównym celem statutowym Expatrii jest pomoc dzieciom ze wschodu. Na naszą pomoc mogą liczyć osoby indywidualne jak i dzieci z domów dziecka. Dlatego jeśli drogi jest Ci los polskich, chorych dzieci z kresów, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku na stowarzyszenie pomocy dzieciom - Expatria. Dzięki waszym darowiznom możliwe są: rehabilitacja dzieci, zakup sprzętu medycznego, pomoc chorym dzieciom i leczenie dzieci z krajów byłego ZSSR. Nie bądź obojętny!

Prawa autorskie © Stowarzyszenie Expatria. Wszystkie prawa zastrzeżone. Andrzej Perczyński.
O nas | Kontakt
generowanie strony: 2,3